Bilder Clara Salander Färglitografi

Clara Salander Färglitografi

500 SEK

Värdering: 800 SEK

Konstnär född: 1922
"Lycksele"
Signerad med blyerts: Clara Salander
Numrerad: 225/225

Mått bildyta: 42 x 30 cm
Mått inkl ram: 65 x 55 cm

Konditionsrapport: Något vågigt papper, inga övriga anmärkningar, inga övriga anmärkningar

Artist born: 1922
"Lycksele"
Signed in pencil: Clara Salander
Numbered: 225/225

Image area dimensions: 42 x 30 cm
Dimensions including frame: 65 x 55 cm

Condition report: Some wavy paper, no other remarks, no other remarks

Gunghäst Gemla, 1900-talets första hälft

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 10 timmar 42 minuter

Stop silver, Barock-stil, GAB

Värdering: -

Bud: 5 000 SEK

Mårten Andersson färglitografi "Brudparet" signerad

Värdering: -

Bud: 6 600 SEK

Bokskåp sekelskiftet

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 10 timmar 43 minuter