Bilder Dietrich Grunewald 1916-2003 Olja på Duk
Motiv av barn till häst
Signerad
Mått på duk: 51 x 41 cm
Mått med ram: 60 x 50 cm
Konditionsrapport: Färgsprickor, färgbortfall, inga övriga anmärkningar
Dietrich Grunewald 1916-2003 Oil on Canvas
Motif of children and horse
Signed
Dimensions of canvas: 51 x 41 cm
Dimensions with frame: 60 x 50 cm
Condition: Paint cracks, paint loss, no other remarks