Bilder Lisa Larson Ljuslykta "Skärgårdsbåt" Stengods Gustavsberg
Lisa Larson Ljuslykta "Skärgårdsbåt" Stengods Gustavsberg
Formgivare född: 1931
Ljuslykta med lock i form av en båt
Signerad på undersidan: Lisa L Sweden
Tillverkad av: K-studion, Gustavsberg
Höjd: 17 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage, inga övriga anmärkningar
Lisa Larson Candle holder "Skärgårdsbåt" Stoneware Gustavsberg
Designer born: 1931
Lantern in the shape of a boat
Signed on the underside: Lisa L Sweden
Made by: K-studion, Gustavsberg
Height: 17 cm
Condition: Minor wear, no other remarks