Bilder Axel Annell Industrilampor 1960/70-tal (5 st)
Axel Annell: 1896-1983
Vägglampor modell 7524 i grålackerad plåt
Justerbar kupa med reflektorskärm
Etikettmärkta: Axel Annell Belysning
Höjd: ca. 22 cm
Bredd: ca. 18 cm
Djup: ca. 30 cm
Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken, repor och mindre färgbortfall, bucklor, inga övriga anmärkningar
Axel Annell Industrial lamps 1960s/70s (5 pcs)
Axel Annell: 1896-1983
Wall lamps model 7524 in gray lacquered sheet metal
Adjustable hood with reflector screen
Labeled: Axel Annell Belysning
Height: approx. 22 cm
Width: approx. 18 cm
Depth: approx. 30 cm
Condition report: Use- and age-based wear, marks, scratches and minor color loss, dents, no other remarks
Värdering: 10 000 SEK
Högsta bud:Bud: 5 000 SEK
Västmanland
Värdering: 12 000 SEK
Högsta bud:Bud: 7 600 SEK
Västmanland