Bilder Inkeri Seppälä Kaffeservis "Taika" Arabia Finland 1970-tal (23 delar)

Inkeri Seppälä Kaffeservis "Taika" Arabia Finland 1970-tal (23 delar)

700 SEK

Värdering: 1 200 SEK

Kaffeservis i glaserat stengods
Märkt: Arabia Finland
Formgiven av Inkeri Seppälä för Arabia
Produktionsår: 1975-1981

Servis består av:
12 st kaffefat9 st kaffekoppar1 st gräddkanna1 st sockerskål med lock
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar

Inkeri Seppälä Kaffeservis "Taika" Arabia Finland 1970s (23 parts)

Coffee set in glazed stoneware
Marked: Arabia Finland
Designed by Inkeri Seppälä for Arabia
Year of production: 1975-1981

Service consists of:

12 coffee dishes
9 coffee cups
1 cream jug
1 sugar bowl with lid

Condition report: Minor wear and tear, no other remarks

SPEGELDÖRR med karm.100x210cm med karm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

VAS Eda H:22 cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

SKIFFERPLATTA 89x48cm, tjocklek ca 4cm.

Värdering: -

Bud: 550 SEK

TRÄDGÅRDSMÖBEL Stolar 4st, justerbara & bord med glasskiva, stomme i metall. H:71x 140x 80cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 375 SEK