Bilder Reseur / Vagnsklocka Junghans Tyskland 1900-talets första hälft

Reseur / Vagnsklocka Junghans Tyskland 1900-talets första hälft

Värdering: 800 SEK

Väckarklocka / reseur i mässing och glas med trippel urtavla, synligt utlopp och svänghandtag
Märkt: Junghans
Nyckel medföljer

Höjd: 15 cm
Bredd: 13 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken och repor, ej funktionstestad, inga övriga anmärkningar

Reseur / Carriage clock Junghans Germany, first half of the 20th century

Alarm clock / travel in brass and glass with triple dial, visible outlet and swing handle
Marked: Junghans
Key included

Height: 15 cm
Width: 13 cm

Condition report: Age-based wear, marks and scratches, not functionally tested, no other remarks

FILMPLANSCH 46*31 cm

Värdering: -

Bud: 90 SEK

TAVLOR 4st.akvareller A.Forsberg Minsta 31*26 cm (osignerade)

Värdering: -

Bud: 60 SEK

FILMPLANSCH 46*31 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

TAVLOR 3st. akvareller A.Forsberg Största 43*27 cm (en signerad)

Värdering: -

Bud: 50 SEK