Bilder Ljusstakar Tenn 1800-tal (ett par)

Ljusstakar Tenn 1800-tal (ett par)

600 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Två stycken ljusstakar i Louis XVI-stil tillverkade av tenn
Stämplade: SF

Höjd: 24 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken, repor och mindre bucklor, inga övriga anmärkningar

Candlesticks Pewter 19th century (a pair)

Two Louis XVI style candlesticks made of pewter
Stamped: SF
Height: 24 cm

Condition report: Age-based wear, marks, scratches and minor dents, no other remarks

Avvägningsinstrument Optiska instrumentfabriken E.L.G, 1900-tal

Värdering: -

Bud: 150 SEK

Avvägningsinstrument Distanstub, Carlsson och Österberg Göteborg

Värdering: -

Bud: 175 SEK

Checkskrivare Todd Protectograph modell 1700

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Pantograph mässing

Värdering: -

Bud: 125 SEK