Bilder Berta Hansson 1910-1994 Kolteckning på papper

Berta Hansson 1910-1994 Kolteckning på papper

800 SEK

Värdering: 2 000 SEK

"Hos Maj"
Motiv från Maj Brings ateljé, i bilden syns även Vera Nilsson & Siri Derkert.
Monogramsignerad: BH
Daterad: 1969
Referens: Se "Kamratporträtt, Maj Bring i ateljén" i Moderna museets samling 1968 (NMH 245/1982)

Mått bildyta: 32 x 25 cm
Mått inklusive ram: 47 x 39 cm

Berta Hansson 1910-1994 Charcoal drawing on paper
"At Maj's"
Motif from Maj Bring's studio, Vera Nilsson & Siri Derkert can also be seen in the picture.
Monogram signed: BH
Dated: 1969
Reference: See "Comrade portrait, Maj Bring in the studio" in the Moderna museum's collection 1968 (NMH 245/1982)

Image area dimensions: 32 x 25 cm
Dimensions including frame: 47 x 39 cm

Condition report: No remarks

SKIVSPELARE, Pro-Ject RPM 1 Carbon, 2000-tal

Värdering: 1 500

Bud: 1 300 SEK

HAVSKAJAK Caribou CX. L:ca 510cm

Värdering: -

Bud: 2 500 SEK

Slutar om 22 minuter

TRÄDGÅRDSSTOLAR 4st "Brissago B-20" Grythyttans Stålmöbler, 1900 talets andra hälft, vitmålade.

Värdering: -

Bud: 1 400 SEK

Slutar om 24 minuter

SLÄPKÄRRA CO Släpet 1000 GL, årsmodell: 2000, sommardäck, har två stycken 2:or efter besiktning, se extra bild.

Värdering: -

Bud: 6 400 SEK

Slutar om 26 minuter