Bilder Skål Borgila Silver Stockholm 1972

Skål Borgila Silver Stockholm 1972

3600 SEK

Värdering: 3 500 SEK

Skål tillverkad av sterlingsilver med hamrad & bearbetad yta
Renhetsgrad silver 925/1000 (Sterling)
Stämplad av Borgila, Stockholm 1972

Diametermått: 16,5 cm
Höjd: 8 cm
Vikt: 566 gram

Konditionsrapport: Personlig inskription, repor & åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

Bowl made of sterling silver with hammered & machined surface
Degree of purity silver 925/1000 (Sterling)
Stamped by Borgila, Stockholm 1972

Diameter measurement: 16.5 cm
Height: 8 cm
Weight: 566 grams

Condition report: Personal inscription, scratches & age-based wear, no other remarks

TOFFLOR st.43

Värdering: -

Bud: 70 SEK

BASLÅDA 40*33*26 cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

BORRHAMMARE Hitachi (fungerar)

Värdering: -

Bud: 500 SEK

FISKEDRAG & FISKERULLAR Sweepfire 1550, Cormoran AT 2S 10 (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 225 SEK

Slutar om 7 minuter