Bilder Lisa Larson 1931-2024 Katter "Murre" (3 st)

Lisa Larson 1931-2024 Katter "Murre" (3 st)

1200 SEK

Värdering: 1 200 SEK

Skulpturer i form av katter tillverkade av glaserat stengods
Formgivningsår: 1975
Märkta: Lisa L K- Studion Gustavsberg

Höjd: 9-14 cm

Lisa Larson 1931-2024 Cats "Murre" (3 pcs)

Sculptures in the form of cats made of glazed stoneware
Design year: 1975
Marked: Lisa L K- Studion Gustavsberg

Height: 9-14 cm

Condition report: No remarks

SIDOBORD, tidigt 1900-tal

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

SPARGRIS, gjutjärn, 2000-tal

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

MATTA, Kelim, galleri, ca 297 x 83 cm

Värdering: 2 500

Bud: 200 SEK

MANSCHETTKNAPPAR, 3 par, bla silver Stockholm 1958

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Slutar om 6 minuter