Bilder Bordslampor Bojan Porslin Japan 1900-tal (2 st)
Porslinslampor i porslin med dekor av blomster i underglasyrblått
Sockel / fot i trä och skärmar i textil
Fungerar vid test
Total höjd: 59 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Table lamps Bojan Porcelain Japan 20th century (2 pcs)
Porcelain lamps in porcelain with decoration of flowers in underglaze blue
Plinth / foot in wood and screens in textile
Works when tested
Total height: 59 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks
Slutar om 10 timmar 17 minuter
Slutar om 10 timmar 18 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK