Bilder Samling Tennföremål 1900-tal (5 st.)

Samling Tennföremål 1900-tal (5 st.)

1 månad 8 timmar 41 minuter

2024-03-28 16:45

Värdering: 800 SEK

Skålar, slev, samt två figuriner tillverkade i tenn.
Stämplade

Diameter skålar: 17-23 cm
Längd slev: 25 cm
Höjd figuriner: 5-7 cm

Konditionsrapport: Bruksslitage och repor, figurinerna böjda, inga övriga anmärkningar
Collection of Pewter objects 20th Century (5 pcs)
Bowl, spoon, and two figurines made of pewter.
Stamped

Diameter bowls: 17-23 cm
Length of spoon: 25 cm
Height of figurines: 5-7 cm

Condition: Usare wear and scratches, figurines bent, no other remarks

Paradhanddukshängare Grelsgården

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 15 timmar 32 minuter

Symskinsunderrede, Singer

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Sideboard

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Piedestal, gjutjärn

Värdering: -

Bud: 0 SEK