Bilder Ask med lock "NS" Sameslöjd 1900-tal

Ask med lock "NS" Sameslöjd 1900-tal

950 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Tillverkad av läder, björk & graverat renhorn i stilisera dekor.
Monogramsignerad: NS

Längd: 12 cm

Konditionsrapport: Mindre märken & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.

Box with lid "NS" sami craft from the 20th century
Made of leather, birch & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed: NS

Length: 12 cm

Condition report: Minor marks & age-based wear, No other remarks.

FILMPLANSCH 46*31 cm

Värdering: -

Bud: 175 SEK

UNIKABOX 22*50*23 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

FILMPLANSCH 46*31 cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

BORRMASKIN tryckluft

Värdering: -

Bud: 60 SEK