Bilder Per-Eric Nilsson Helhornskniv 1900-tal

Per-Eric Nilsson Helhornskniv 1900-tal

4400 SEK

Värdering: 2 500 SEK

Slöjdare född 1946
Tillverkad av läder & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad.

Längd inklusive slida: 9 cm
Längd kniv: 7 cm

Per-Eric Nilsson All-bone knife from the 20th century
Craftsman born in 1946
Made of leather & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed.

Length including sheath: 9 cm
Knife length: 7 cm

Condition report: No remarks

LJUSLYKTOR 8st H:10,5 cm Nya

Värdering: -

Bud: 175 SEK

TRÄLÅDA Explosiv vara 28*30*50 cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

BLOMKRUKOR Bl.a. Ekeby, Gustavsberg Vita H:9 cm D:11 cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

KOLVAR & FLASKA H:18 cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK