Bilder Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal

Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal

700 SEK

Värdering: 1 500 SEK

Taklampa med blyinfattat glas, tre ljuspunkter Dekor av blomster i färgad glasmassa
Brickmärkt: Dale Tiffany

Höjd: 115 cm
Diamter: 55 cm

Konditionsrapport: Fungerar vid test, åldersbaserat slitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar

Ceiling lamp "Dale Tiffany" USA 1980s

Ceiling lamp with leaded glass, three light points Decoration of flowers in colored glass mass
Plate marked: Dale Tiffany

Height: 115 cm
Diameter: 55 cm

Condition report: Works when tested, age-based wear, marks and scratches, no other remarks

138 Keramik

Värdering: -

Bud: 20 SEK

Närke

Parti diverse Onyx rostfritt

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Spegelbyrå, nyrenäsans, valnöt, 1890 tal

Värdering: 1 000

Bud: 460 SEK

Norrbotten

139 Skandia guld

Värdering: -

Bud: 20 SEK

Närke