Bilder Einar Luterkort Vas Upsala Ekeby Keramik 1930-tal

Einar Luterkort Vas Upsala Ekeby Keramik 1930-tal

1 månad 1 timme 7 minuter

2024-03-28 19:08

Värdering: 800 SEK

Vas i grönglaserad keramik med reliefdekor av figurer.
Märkt: Ekeby

Höjd: 17 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Einar Luterkort Vase Upsala Ekeby Ceramic 1930s
Vase in green glazed ceramic with relief decor of figures.
Marked: Ekeby

Height: 17 cm

Condition: Minor age-based wear, no other remarks

KAFFEKANNA MED KRAN OCH BRÄNNARE

Värdering: -

Bud: 100 SEK

KAFFEKOPPAR MED FAT

Värdering: -

Bud: 0 SEK

FÖNSTER med karm. 105x55cm (slitage)

Värdering: -

Bud: 350 SEK

KRUKOR paret, i plast. H:35cm D:38cm

Värdering: -

Bud: 175 SEK