Bilder Ljusstakar stengods 1800/1900-tal (3 st)

Ljusstakar stengods 1800/1900-tal (3 st)

300 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Ljusstakar tillverkade av mattglaserat stengods i gult med dekor av band och blomster i blått Höjd: 29,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Candlesticks stoneware 19th/20th century (3 pcs) Candlesticks made of matte glazed stoneware in yellow with decoration of ribbons and flowers in blue Height: 29.5 cm Condition report: Minor age-based wear, no other remarks

BORDSFOTOGENLAMPA, Primus No 994, AB Hjorth & Co, Stockholm, 1900-talets första hälft

Värdering: 3 000

Bud: 1 200 SEK

KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

ORIENTMATTA, Täbriz, sannolikt old, ca 170 x 107 cm

Värdering: 1 500

Bud: 600 SEK

COCKTAILRING, 18k vitguld, med safirer och diamanter, tot vikt ca 7,8 g

Värdering: 4 000

Bud: 3 800 SEK

Slutar om 7 minuter