Bilder Porslinsfigur "Borzoi" Cortendorf Tyskland 1900-talets första hälft
Porslinsfigur föreställande ett par hundar "greyhound /borzoi"
Märkt: Germany, 4-2009
Höjd: 26 cm
Längd: 37 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, sprickor/glasyr krackuleringar, inga övriga anmärkningar
Porcelain figure "Borzoi" Cortendorf Germany first half of the 20th century
Porcelain figure depicting a couple of dogs "greyhound / borzoi"
Marked: Germany, 4-2009
Height: 26 cm
Length: 37 cm
Condition report: Age-based wear, cracks/glaze cracking, no other remarks
Slutar om 9 timmar 4 minuter
Slutar om 9 timmar 5 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 9 timmar 5 minuter