Bilder Handväska Sameslöjd 1900-tal
Handväska tillverkad av vitt och brunt garvat renskinn med snörning i läder Till synes osignerad Bredd: 17 cm Höjd c.a: 22 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage med nötningar i renskinnet, torrt läderband, inga övriga anmärkningar
Handbag Sami craft from the 20th century Handbag made of white and brown tanned reindeer skin with leather lacing Apparently unsigned Width: 17 cm Height approx.: 22 cm Condition report: Age-based wear with abrasions in the reindeer skin, dry leather strap, no other remarks
Slutar om 4 timmar 34 minuter
Slutar om 4 timmar 35 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 4 timmar 35 minuter