Bilder Ostkupa Jasperware Wedgewood 1800-tal (Tillskriven)

Ostkupa Jasperware Wedgewood 1800-tal (Tillskriven)

350 SEK

Värdering: 2 000 SEK

Ostfkupa i Jasperware trolgitvis tillverkad av Wedgewood, även kallas Stiltonkupa. Storbritannien. Höjd: 27 cm Diameter: 27 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, spricka i handtag, mindre repor och märken, inga övriga anmärkningar
Cheese-dish cover Jasperware Wedgewood from the 19th century (Attributed) Cheese bowl in Jasperware probably made from Wedgewood, also called Stilton bowl. UK. Height: 27 cm Diameter: 27 cm Condition report: Minor age-based wear, crack in handle, minor scratches and marks, no other remarks

292 Fat

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Närke

Matgrupp, rokokostil

Värdering: 1 000

Bud: 600 SEK

Norrbotten

293 Fat

Värdering: -

Bud: 40 SEK

Närke

294 Kandelabrar

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Närke