Bilder Golvlampa Ateljé Lyktan Mars - Åhus
Golvlampa Ateljé Lyktan Mars - Åhus
Ikonisk golvlampa från ateljé Lyktan. Modellen heter Mars och är formgiven av den framstående belysningsdesignern Per Sundstedt.
Golvlampa med fot pelarfot i krom och skärm i vitt med detaljer i krom.
Smärre repor och slitage.