Bilder Bronsskulptur, "Fritidsflickan", Stig Blomberg

Bronsskulptur, "Fritidsflickan", Stig Blomberg

15500 SEK

Värdering: - SEK

Signerad SB, Ystad Brons. höjd 20,5 cm. Patinerad brons, fint skick.
Följerätt (BUS) 5% tillkommer på klubbad pris

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto

Värdering: 800

Bud: 400 SEK

RING, 14k vitguld, med smaragd och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 3,2 g

Värdering: 3 000

Bud: 1 300 SEK

ARTUR LINDQVIST, 6 st trädgårdsstolar, "A2", Grythyttan, 1900-talets andra hälft

Värdering: 7 000

Bud: 7 800 SEK

SOFFA SAMT KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal

Värdering: 7 000

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 6 minuter