Bilder Porslin, Kina
Vinkoppar med fat, Qianlong, (1736-1795), höjd kopp 4,5 cm, diam 12,5 cm, samt mindre skålfat 18/1900-tal, diam 13 cm, sprickor, nagg.
Slutar om 7 timmar 11 minuter
Värdering: 2 500 SEK
Högsta bud:Bud: 1 600 SEK
Slutar om 7 timmar 13 minuter
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 7 timmar 15 minuter