Bilder Skålfat, Kina, 17/1800-tal

Skålfat, Kina, 17/1800-tal

2000 SEK

Värdering: - SEK

Polykrom dekor av drakar, mot gul bottem, diam 30 cm, glasyrmista i botten.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

PELARBORD 1900 tal. H:74cm D:45cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 175 SEK

JORDGLOB Prof. d:r Krause's Handels- och samfärdsglob, Paul Räth 1900-talets början D:33 cm H:62 cm

Värdering: -

Bud: 650 SEK

BORDSLAMPA mässing/keramik/glas Total H:48 cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

STOLAR 4st, Svenska Möbelfabrikerna AB, Bodafors (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 450 SEK