Bilder Matservis, "Strå", Göteborgs porslinsfabrik
1900-talets början, 24 + 9 + 10 + 10 tallrikar, soppterrin, uppläggningsfat m.m. Åldersrelaterat slitage, krackeleringar, mindre missfärgningar, samt nagg.
Slutar om 14 timmar 6 minuter
Värdering: 2 500 SEK
Högsta bud:Bud: 1 600 SEK
Slutar om 14 timmar 8 minuter
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 14 timmar 10 minuter