Auktioner Belysning Ljusstakar

Bilder Ljusstakar

Ljusstakar

400 SEK

Värdering: - SEK

4 par, 18/1900-tal, högsta höjd 18 cm. Bruksslitage.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Gräsänder. Signerad. Olja på duk, 42x54 cm, yttermått inklusive ram: 62x71 cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, Landskap. Olja på duk, 51x66 cm, yttermått inklusive ram: 66x81 cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Akvarell Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad. Akvarell, bildmått: 31x45 cm, yttermått inklusive ram: 43x56 cm

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Skulptur björn, glaserad stengodslera. Höjd: 19 cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK