Bilder Karmstolar, "Safari", Kaare Klint
Ett par, Rud Rasmussen, Danmark, klädsel i canvas, stomme i ek, sitthöjd ca 32 cm, bruksslitage, skador i klädsel
Slutar om 12 timmar 59 minuter