Auktioner Husgeråd & Vitvaror Dirigold, bestick, 87 delar

Bilder Dirigold, bestick, 87 delar

Dirigold, bestick, 87 delar

320 SEK

Värdering: - SEK

12 knivar
12 gafflar
11 skedar
5 mindre kniv
6 mindre gaffel
11 fiskknivar
12 fiskgafflar
5 smörknivar
2 raka knivar
6 teskedar
3 mockaskedar
2 smörhundar

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3
231 62 Trelleborg

info@markusauktioner.se
0739-124 188

Färglitografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Signerad, numrerad 105/250. Färglitografi, bildmått: 42x50, yttermått inklusive ram. 64x73 cm

Värdering: -

Bud: 1 000 SEK

Stege.

Värdering: -

Bud: 650 SEK

Ångermanland

Servisdelar 9 delar, Rörstrand

Värdering: -

Bud: 250 SEK

Skulptur Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad (otydlig) man med gris, patinerad konstmassa. Höjd: 28 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK