Auktioner Belysning Gertrud Lönegren, bordslampa, stengods och mässing, Rörstrand

Bilder Gertrud Lönegren, bordslampa, stengods och mässing, Rörstrand

Gertrud Lönegren, bordslampa, stengods och mässing, Rörstrand

3200 SEK

Värdering: 3 000 SEK

Luleå Auktionsverk

Upplagsvägen 26 D
972 53 Luleå
Norrbotten

info@luleaauktionsverk.se
070-551 58 08

GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, golvlampa, "Cobra", för Gubi, nutida

Värdering: 4 000

Bud: 2 600 SEK

MOSSE STOOPENDAAL (1901-1948), olja på duk, signerad och daterad 36

Värdering: 6 000

Bud: 6 800 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, rokoko, 1700-tal, Sverige

Värdering: 8 000

Bud: 6 000 SEK

GUSUMS BRUK, 1 par kandelabrar, mässing, tidigt 1900-tal

Värdering: 6 000

Bud: 6 000 SEK

Slutar om 6 minuter