Auktioner Keramik & Porslin Fat, glaserat stengods, "Toreador", Lillemor Mannerheim, Gefle.

Bilder Fat, glaserat stengods, "Toreador", Lillemor Mannerheim, Gefle.

Fat, glaserat stengods, "Toreador", Lillemor Mannerheim, Gefle.

150 SEK

Värdering: 50 SEK

Mått: 25,5 x 26 cm.
Höjd: 7 cm.

Smärre bruksskick. Enstaka mindre repa (se bild).

Ystads auktioner

Östra Zinkgatan 3
27139 YSTAD

info@ystadsauktioner.se
+46(0)76 055 43 44

Vas och ask, porslin, ''Quatre Couleurs'', Björn Wiinblad, Studio-line, Rosenthal, Tyskland.

Värdering: 50

Bud: 100 SEK

Glasservisdelar, 31 st, slipat dekor, "Princess", Fritz Kallenberg, Kosta Boda, 1920/30-talet.

Värdering: 50

Bud: 550 SEK

Kaffekoppar med fat, 12 delar, porslin, Bing & Gröndahl.

Värdering: 50

Bud: 100 SEK

Kaffeservis, 29 delar, porslin, "Linnea borealis", Hackefors.

Värdering: 50

Bud: 250 SEK