Bilder Ölstånka, bemålat trä, Anno 1814, ommålad 1925, Samuel Uhrdin, Leksand.

Ölstånka, bemålat trä, Anno 1814, ommålad 1925, Samuel Uhrdin, Leksand.

150 SEK

Värdering: 50 SEK

Höjd: 25 cm.

Smärre bruksskick.

Ystads auktioner

Östra Zinkgatan 3
27139 YSTAD

info@ystadsauktioner.se
+46(0)76 055 43 44

Smörkärna och linfäste, trä, allmogestil, samtida.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 dagar

Väggbonad, allmoge, daterad 1780, signerad HND.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 dagar

Gammalt Pennskrin

Värdering: 20

Bud: 40 SEK

Slutar om 10 dagar

Gammal Träskål

Värdering: 20

Bud: 20 SEK

Slutar om 10 dagar