Auktioner Möbler KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal

Bilder KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal

KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal

350 SEK

Värdering: 600 SEK

Bonad björk, svängda ben, skuren dekor, lös stoppad sits, stoppad rygg, klädsel av textil, sitthöjd 40 cm

BURK MED LOCK, sten och mässing, Italien, sannolikt 1900-talets mitt

Värdering: 800

Bud: 400 SEK

Slutar om 48 minuter

RING, 14k guld, med odlade pärlor, vikt ca 1,9 g

Värdering: 700

Bud: 450 SEK

Slutar om 50 minuter

GOLVVAS, lergods, 1900-tal

Värdering: 400

Bud: 350 SEK

Slutar om 52 minuter

FAT, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 54 minuter