Auktioner Möbler SOFFA, 1900-talets andra hälft, klädsel av kalvskinn

Bilder SOFFA, 1900-talets andra hälft, klädsel av kalvskinn

SOFFA, 1900-talets andra hälft, klädsel av kalvskinn

300 SEK

Värdering: 800 SEK

Tvåsits, ljust skinn, lösa stoppade dynor, kromade ben, sitthöjd ca 45, höjd 72, längd 150, djup 72 cm

BURK MED LOCK, sten och mässing, Italien, sannolikt 1900-talets mitt

Värdering: 800

Bud: 400 SEK

Slutar om 2 timmar 31 minuter

RING, 14k guld, med odlade pärlor, vikt ca 1,9 g

Värdering: 700

Bud: 450 SEK

Slutar om 2 timmar 33 minuter

GOLVVAS, lergods, 1900-tal

Värdering: 400

Bud: 350 SEK

Slutar om 2 timmar 35 minuter

FAT, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 2 timmar 37 minuter