Bilder Äldre tallrikar Caesar Gustavsberg och träkorg mm. B66

Äldre tallrikar Caesar Gustavsberg och träkorg mm. B66

60 SEK

Värdering: 50 SEK

Antal se bild 2.
Träkorg är skadad se bilder.
Mått träkorg LBH 36x23x18cm.
Tallrikar är sprickor.
Finns skadad se bilder.

Jämtloppan

Förläggarvägen 14
830 21 Tandsbyn

info@jamtloppan.se
Tel: 070-213 80 83

PLAFONDER 2 stycken, glas

Värdering: 20

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

Smörkärna och linfäste, trä, allmogestil, samtida.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 dagar

Väggbonad, allmoge, daterad 1780, signerad HND.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 dagar

Gammalt Pennskrin

Värdering: 20

Bud: 40 SEK

Slutar om 10 dagar