Auktioner Keramik & Porslin Mat och kaffeservisdelar Gustavsberg "Graphite" 35 delar

Bilder Mat och kaffeservisdelar Gustavsberg "Graphite" 35 delar

Mat och kaffeservisdelar Gustavsberg "Graphite" 35 delar

100 SEK

Värdering: - SEK

Mattallrikar 4 st, assietter 6 st, djupa 4 st, koppar 9 st (1 st har nagg), kaffefat 10 st, sockerskål och gräddkanna

Eskilstuna Auktionsverk AB

Skjulstagatan 17
632 29 Eskilstuna
Södermanland

info@eskilstunaauktionsverk.se
Tel: 016-13 66 89, Johan: 070-608 90 05, Pia: 073-392 14 51, Fax: 016-51 11 51

Herrarmbandsur, Lemania, Tg 195 "Tre Kronor", 1950-tal

Värdering: 20 000

Bud: 36 000 SEK

Dalarna

Slutar om 2 timmar 38 minuter

Allmogering i silver, Gustaf Graumann, Falun, 1873

Värdering: 1 000

Bud: 600 SEK

Dalarna

Slutar om 2 timmar 38 minuter

Kniv med slida, Anders Sunna

Värdering: 3 000

Bud: 1 900 SEK

Dalarna

Slutar om 2 timmar 38 minuter

Bok, "Skånska Resa", Carl von Linné, författad 1749, tryckt 1751

Värdering: 3 000

Bud: 2 100 SEK

Dalarna

Slutar om 2 timmar 38 minuter