Bilder J A Hellberg Eskilstuna Dolk 1900-tal
Dolk / Kniv tillverkad av svärtat trä & metall.
Märkt: J A Hellberg
Inköpt av tidigare ägare 1971.
Längd inklusive balja: 50 cm
Längd dolk: 45 cm
Konditionsrapport: Mindre repor, Inga övriga anmärkningar.
J A Hellberg Eskilstuna Dagger from the 20th century
Dagger / Knife made of blackened wood & metal.
Marked: J A Hellberg
Purchased by previous owner in 1971.
Length including sheath: 50 cm
Length of dagger: 45 cm
Condition report: Minor scratches, No other remarks.
Slutar om 20 minuter
Värdering: 2 500 SEK
Högsta bud:Bud: 1 600 SEK
Slutar om 22 minuter
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 24 minuter