Bilder Spegel rokokostil 1900-tal
Spegelram i förgylld gjutmassa och trä med skuren dekor
Krönande mussla med centrerad ros
Höjd: 80 cm
Bredd: 48 cm
Spegelglasets mått: 57 x 33 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, märken och mindre färgbortfall, inga övriga anmärkningar
Rococo-style mirror 20th century
Mirror frame in gilded cast and wood with cut decoration
Crowning shell with centered rose
Height: 80 cm
Width: 48 cm
Mirror glass dimensions: 57 x 33 cm
Condition report: Minor age-based wear, marks and minor discoloration, no other remarks
Slutar om 5 timmar 33 minuter
Värdering: 2 500 SEK
Högsta bud:Bud: 1 600 SEK
Slutar om 5 timmar 35 minuter
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 5 timmar 37 minuter