Bilder Edvin Öhrström 1906-1994 Vas Ariel Orrefors 1952
Vas tillverkad i arielteknik i ljusblå färg.
Signerad: Orrefors Ariel 1642 E Edvin Öhrström
Höjd: 10 cm.
Konditionsrapport: Mindre åldersrelaterat slitage. Inga övriga anmärkningar.
Edvin Öhrström 1906-1994 Vase Ariel Orrefors 1952
Vase made in ariel technique in light blue color.
Signed: Orrefors Ariel 1642 E Edvin Öhrström
Height: 10 cm.
Condition report: Minor age-related wear. No other remarks.
Slutar om 31 minuter
Värdering: 2 500 SEK
Högsta bud:Bud: 1 600 SEK
Slutar om 33 minuter
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 35 minuter