Auktioner 111 Glas

Bilder 111 Glas

111 Glas

50 SEK

Värdering: - SEK

Röfors Auktioner

Bruksgatan 28 C
695 72 Röfors
Närke

nza469b@telia.com
Tel: 0584-520 09, 0702-26 77 26

OMEGA, De Ville, damarmbandsur, 18k guld, total vikt ca 28 g

Värdering: 10 000

Bud: 12 000 SEK

ARMBAND, platina, art déco, 1900-talets första hälft, med diamanter ca 7.50 ct, tot vikt ca 28 g

Värdering: 40 000

Bud: 38 000 SEK

RING, 14k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1.00 ct, sannolikt 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 5 g

Värdering: 5 000

Bud: 3 200 SEK

OSCAR LYCKE (1877-1927), olja på duk, signerad

Värdering: 4 000

Bud: 900 SEK

Slutar om 6 minuter