Auktioner Övrigt SKOMAKARLÄST

Bilder SKOMAKARLÄST

SKOMAKARLÄST

50 SEK

Värdering: - SEK

Arvika Auktionsverk AB

Stränggatan 8
671 41 Arvika

info@arvikaauktionsverk.se
Tel: 070-572 95 16 Jörgen, 070-572 25 80 Mona

Matservisdelar 30 delar, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Ruska, brunt stengods, 13 mattallrikar, 11 assietter, 6 djupa tallrikar

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Sabel omkring 1900. Längd: 110 cm

Värdering: -

Bud: 900 SEK

Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 206/360. Färglitografi, bildmått: 44x65 cm, yttermått inklusive ram: 58x78 cm

Värdering: -

Bud: 600 SEK

Skrin 1800-tal, Björkrot. Längd: 15 cm, djup: 12 cm, höjd: 13 cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK