Auktioner TERRIN, FAT OCH SÅSSNIPA, 3 del, porslin, Kina, 1700-/1800-tal

Bilder TERRIN, FAT OCH SÅSSNIPA, 3 del, porslin, Kina, 1700-/1800-tal

TERRIN, FAT OCH SÅSSNIPA, 3 del, porslin, Kina, 1700-/1800-tal

Värdering: 400 SEK

Blå dekor av blommor och landskap, snipans höjd 13,5 cm, fatets diameter 24 cm, terrinens längd 24 cm

DIVERSE

Värdering: 100

Bud: 0 SEK

Slutar om 16 timmar

BADKAR

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Slutar om 16 timmar 1 minut

Gungstol. ASKO, Finland, 1950-talet.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 17 timmar 23 minuter

ORIENTMATTA, sannolikt Keshan, 1900-/2000-tal

Värdering: 6 000

Bud: 2 000 SEK

Slutar om 17 timmar 24 minuter