Bilder Bordspendyl, förgylld brons och svart sten, 1800-tal.
Urtavlan märkt J.B. Marchand Rue Richelieu, och med emaljerade tablettsiffror.
Nyckel medföljer.
Längd: 42 cm.
Bredd: 27 cm.
Höjd: 35 cm.
Figurin/skulptur höjd: 16,5 cm.
Ovandel med lagning. Stora delar av kröndekorationen saknas. Kvar finns endast en kvinnogestalt i förgylld gjutmetall, som medföljer.
Ystads Auktioner ansvarar ej för funktionen.
Värdering: 50 SEK
Högsta bud:Bud: 125 SEK