Bilder Karmstolar, "Safari", Kaare Klint
Ett par, Rud Rasmussen, Danmark, klädsel i canvas, stomme i ek, sitthöjd ca 32 cm, bruksslitage, skador i klädsel, fläckar. Saknar sittdynor. En fåtölj med defekt läderrem på ryggklädsel.
Värdering: 7 000 SEK
Högsta bud:Bud: 5 800 SEK
Slutar om 15 timmar 58 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 300 SEK
Slutar om 16 timmar
Slutar om 16 timmar 2 minuter