Produkter

Samtliga kategorier
17335st objekt

Taklampa Santa & Cole GT6

Värdering: 2 000

Bud: 500 SEK

Göteborg

Ljuskrona i metall 1900-talets första hälft

Värdering: 1 200

Bud: 300 SEK

Ljusstakar Tenn 1800-tal (ett par)

Värdering: 1 000

Bud: 600 SEK

Kandelaber "Tuppstake" smidesjärn 1900-tal

Värdering: 800

Bud: 500 SEK

Fönsterlampor Tiffanystil 1900-tal (3 st.)

Värdering: 800

Bud: 550 SEK

Taklampa Zero White

Värdering: 2 000

Bud: 750 SEK

Göteborg

Josef Frank Taklampor "2162" Firma Svenskt Tenn 1900-tal (2 st)

Värdering: 3 000

Bud: 2 400 SEK

Bordslampor Bojan Porslin Japan 1900-tal (2 st)

Värdering: 1 000

Bud: 0 SEK

Gert Nyström Taklampa "Festival" Orrefors/Fagerhult 1900-talets andra hälft

Värdering: 12 000

Bud: 5 200 SEK

Carl Fagerlund Lampetter Orrefors 1900-tal (2st)

Värdering: 1 000

Bud: 700 SEK

Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal

Värdering: 1 500

Bud: 600 SEK

Golvlampa Fambuena Excentrica

Värdering: 2 000

Bud: 500 SEK

Göteborg

Gino Vistosi Taklampa Glas Murano Italien 1900-tal

Värdering: 1 200

Bud: 350 SEK

Golvlampa & ljuslykta i plåt 1900-tal

Värdering: 1 000

Bud: 0 SEK

Kandelaber barockstil 1900-tal

Värdering: 1 000

Bud: 400 SEK

Golvlampa Reijmyre Armaturfabrik 1900-tal

Värdering: 1 000

Bud: 200 SEK

Taklampa Louis Poulsen PH 5 Blå

Värdering: 5 000

Bud: 1 600 SEK

Göteborg

Golvlampa art deco 1930/40-tal

Värdering: 1 200

Bud: 900 SEK

Skrivbordslampa art nouveau 1900-tal

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

Birger Åström Taklampa Keramik 1900-tal

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 minuter

LISA LARSON, figur, stengods, "Stora katten", ur serien "Jura", Gustavsberg

Värdering: 2 500

Bud: 2 600 SEK

Slutar om 7 minuter

Bordslampa BIAB 1970-tal

Värdering: 800

Bud: 150 SEK

Slutar om 7 minuter

Taklampa Gubi Bestlite BL9

Värdering: 2 500

Bud: 450 SEK

Göteborg

Slutar om 7 minuter

Lykta i plåt & glas 1900-tal

Värdering: 1 000

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 minuter

Axel Annell Taklampa 1950/60-tal (tillskriven)

Värdering: 4 000

Bud: 350 SEK

Slutar om 8 minuter

LISA LARSON, figur, stengods, lejon midi, ur serien "Afrika", Gustavsberg

Värdering: 800

Bud: 1 000 SEK

Slutar om 9 minuter

Värdering: 4 000

Bud: 3 000 SEK

Slutar om 9 minuter

Värdering: 4 000

Bud: 2 600 SEK

Slutar om 9 minuter

Taklampa Zero Elements

Värdering: 1 500

Bud: 300 SEK

Göteborg

Slutar om 10 minuter

Värdering: 4 000

Bud: 2 000 SEK

Slutar om 10 minuter

LISA LARSON, ägghöna med lock, stengods, Keramikstudion, Gustavsberg

Värdering: 1 500

Bud: 1 200 SEK

Slutar om 11 minuter

Per Sundstedt Taklampa "Hinken" 1970-tal

Värdering: 1 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 11 minuter

Fotogenlampa Elektrifierad 1900-tal

Värdering: 800

Bud: 500 SEK

Slutar om 12 minuter

Svend Aage Holm Sørensen Taklampa "Brutalist" Danmark 1960-tal

Värdering: 1 500

Bud: 1 200 SEK

Slutar om 12 minuter

LISA LARSON, figur, stengods, "Malin", ur serien "Larsons ungar", Gustavsberg

Värdering: 800

Bud: 1 200 SEK

Slutar om 13 minuter

Golvlampa "Taller Uno Kay P" 1900-tal

Värdering: 1 000

Bud: 900 SEK

Slutar om 13 minuter

Bordslampa Angelpoise Orginal 1227

Värdering: 1 500

Bud: 600 SEK

Göteborg

Slutar om 13 minuter

Ljusstakar Metall Ryssland 1900-tal (2 st)

Värdering: 1 000

Bud: 150 SEK

Slutar om 14 minuter

Ljuskrona barockstil 1900-talets första hälft

Värdering: 5 000

Bud: 1 600 SEK

Slutar om 14 minuter

LISA LARSON, figur, stengods, bulldog, ur serien "Stora Zoo", Gustavsberg

Värdering: 1 500

Bud: 1 600 SEK

Slutar om 15 minuter

Taklampor Paolo Rizzatto "Miranda" / "Mirandolina" 2000-tal (2 st)

Värdering: 5 000

Bud: 900 SEK

Slutar om 15 minuter

Thomas Sandell Vägglampa "Droppen" 2000-tal

Värdering: 2 500

Bud: 500 SEK

Slutar om 16 minuter

Bordslampa Artemide Castore

Värdering: 2 000

Bud: 550 SEK

Göteborg

Slutar om 16 minuter

Suffragette Väggspegel / Relief Stengods 1900-tal

Värdering: 1 000

Bud: 400 SEK

Slutar om 16 minuter

LISA LARSON, figur, giraff, ur serien "Stora Zoo", Gustavsberg

Värdering: 2 500

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 17 minuter

Trädgårdsbord J & CG Bolinder Stockholm ca 1900

Värdering: 10 000

Bud: 11 500 SEK

Slutar om 18 minuter

Vitrinskåp Viktorianskt England 1900-talets första hälft

Värdering: 1 200

Bud: 900 SEK

Slutar om 19 minuter

LISA LARSON, figur, stengods, "Murre", Keramikstudion Gustavsberg

Värdering: 700

Bud: 550 SEK

Slutar om 19 minuter

Golvlampa Gärsnäs Orbit

Värdering: 2 000

Bud: 650 SEK

Göteborg

Slutar om 19 minuter

Vägglampa Audo Copenhagen Warren

Värdering: 1 100

Bud: 550 SEK

Göteborg

Slutar om 19 minuter

Andreas Engesvik Soffa "Tiki" Fogia 2000-tal

Värdering: 25 000

Bud: 27 000 SEK

Slutar om 19 minuter

Jahn Aaamodt Fåtöljer & fotpall "Air" Conform 2000-tal (2 st)

Värdering: 6 000

Bud: 6 200 SEK

Slutar om 20 minuter

LISA LARSON, 2 st figurer, känguru med unge, ur serien "Stora Zoo", Gustavsberg

Värdering: 2 500

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 21 minuter

Värdering: 6 000

Bud: 3 600 SEK

Slutar om 21 minuter

Soffbord glas & aluminium 2000-tal

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

Slutar om 21 minuter

Tv-bänk Svenska Hem 2000-tal

Värdering: 1 000

Bud: 1 000 SEK

Slutar om 22 minuter

Golvlampa Ateljé Lyktan Mars - Åhus

Värdering: 1 200

Bud: 550 SEK

Göteborg

Slutar om 22 minuter

LISA LARSON, figur, noshörning, ur serien "Jura", Gustavsberg

Värdering: 2 500

Bud: 2 000 SEK

Slutar om 23 minuter

Bruno Mathsson Fåtölj "Jetson"

Värdering: 8 000

Bud: 7 200 SEK

Slutar om 23 minuter

Jacob Wagner Fåtölj "Ray" Hay Danmark 2000-tal

Värdering: 4 000

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 23 minuter