Bilder Stolar "CPH" Hay 2000-tal (4 st)
Stolar "CPH" Hay 2000-tal (4 st)
Fyra stycken formpressade bockstolar
"Copenhague Chair" (CPH) är formgivna av Ronan & Erwan Bouroullec åt Köpenhamns Universitet för Danska möbelföretaget Hay
Stapelbara
Höjd: 79 cm
Sitthöjd: 48 cm
Bredd: 48,5 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, färgbortfall på sitsarna, inga övriga anmärkningar
Four molded buck chairs
"Copenhague Chair" (CPH) is designed by Ronan & Erwan Bouroullec for the University of Copenhagen for the Danish furniture company Hay
Stackable
Height: 79 cm
Seat height: 48 cm
Width: 48.5 cm
Condition: Minor wear and tear, loss of color on the seats, no other remarks