Bilder Soffbord / Butlerbord England 1900-tal

Soffbord / Butlerbord England 1900-tal

11 månader 26 dagar

2023-03-30 21:03

1700 SEK

Värdering: - SEK

Soffbord med stomme och bordsskiva i mörkbetsad och lackad idegran
Löstagbar bordsskiva med rotinläggning och uppfällbara kanter, beslag i mässing
Etikettmärkt: Reprodux Bevan Funnel Ltd England

Höjd: 54,5 cm
Längd: 89 cm
Bredd: 60 cm

Mått bordsskiva utfälld: 120 x 90 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, krackelyr i lacken, mindre repor och märken, inga övriga anmärkningar

Coffee table / Butler's tray England 20th century

Coffee table with frame and table top in dark stained and lacquered yew
Removable table top with root inlay and fold-up edges, brass fittings
Labeled: Reprodux Bevan Funnel Ltd England

Height: 54.5 cm
Length: 89 cm
Width: 60 cm

Table top dimensions unfolded: 120 x 90 cm

Condition: Minor age-based wear, cracks in the paintwork, minor scratches and marks, no other remarks

NYCKELSKÅP trä

Värdering: 20

Bud: 0 SEK

SITTPUFF Orge

Värdering: 20

Bud: 0 SEK

SITTPUFF Orge

Värdering: 20

Bud: 0 SEK

SITTPUFF Orge

Värdering: 20

Bud: 0 SEK