Bilder Möbelgrupp Firma Otto Wretling Umeå 1930/40-tal (4 st)

Möbelgrupp Firma Otto Wretling Umeå 1930/40-tal (4 st)

11 månader 27 dagar

2023-03-30 21:06

100 SEK

Värdering: - SEK

Möbelgrupp med stomme i massivt lövträ
Målade i ljusgrönt med förgylld och skuren dekor
Fasta stoppade dynor med klädsel i dekorativt tyg
Etikettmärkta: Otto Wretling konst-hantverk

Möbelgruppen består av:
1 st. Soffa
2 st. Fåtöljer
1 st. Pall

Mått soffa
Höjd: 85 cm
Sitthöjd: 47 cm
Längd: 189 cm

Mått fåtöljer
Höjd: 76 cm
Sitthöjd: 47 cm
Bredd: 67 cm

Mått pall
Höjd: 46 cm
Längd: 50 cm
Bredd: 39 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat bruksslitage, märken, repor och färgbortfall, slitage, fläckar och skador på klädsel, inga övriga anmärkningar

Furniture group Firma Otto Wretling Umeå 1930s/40s (4 pcs)

Furniture group with solid hardwood frame
Painted in light green with gilded and cut decoration
Firm upholstered cushions with upholstery in decorative fabric
Labeled: Otto Wretling art-crafts

The furniture group consists of:
1 pc. Couch
2 pcs. Armchairs
1 pc. Stool

Sofa dimensions
Height: 85 cm
Seat height: 47 cm
Length: 189 cm

Dimensions of armchairs
Height: 76 cm
Seat height: 47 cm
Width: 67 cm

Pallet dimensions
Height: 46 cm
Length: 50 cm
Width: 39 cm

Condition: Age-based wear and tear, marks, scratches and discoloration, wear, stains and damage to upholstery, no other remarks

NYCKELSKÅP trä

Värdering: 20

Bud: 0 SEK

SITTPUFF Orge

Värdering: 20

Bud: 0 SEK

SITTPUFF Orge

Värdering: 20

Bud: 0 SEK

SITTPUFF Orge

Värdering: 20

Bud: 0 SEK