23060 Omega, 36 mm, rostfritt stål, 1952

23060a_8db1b25da53490c_med.jpeg
  • 23060a_8db1b25da53490c_sm.jpeg
  • 23060b_8db1b264b189a5c_sm.jpeg
  • 23060c_8db1b2631d94ffa_sm.jpeg
  • 23060d_8db1b25d6961544_sm.jpeg
  • 23060e_8db1b25d8200d00_sm.jpeg
  • 23060f_8db1b264233d53d_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Omega, referens 2640-9, ca 36 mm exkl. krona (43 mm lug-to-lug), ca 1952, rostfritt stål, skruvboett, manuellt urverk, kaliber Omega 283, plexiglas (original), signerad krona, band saknas

  • Skick:Ej fungerande. Hårdare bruksslitage, urtavla med missfärgning, glas med repor och spricka
  • Storlek:36 mm exkl. krona

Värdering800 - 1 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)20%
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK
KONTAKT

Karljohan Auktioner

Fogsvansen 14

247 32 Södra Sandby

046-10 25 20

info@karljohanauktioner.se

ÖPPETTIDER

Måndag 12-19

Tisdag 12-18

Onsdag 12-18

Fredag 9-13

Stängt: Torsdag, Lördag och Söndag.

Följ oss