23063 Travita, 17 mm, 18k guld, damur, 18k

23063a_8db1be08cfc2241_med.jpeg
  • 23063a_8db1be08cfc2241_sm.jpeg
  • 23063b_8db1be08d410321_sm.jpeg
  • 23063c_8db1be08e6c8682_sm.jpeg
  • 23063d_8db1be08d8883bc_sm.jpeg
  • 23063e_8db1be08ca2f148_sm.jpeg

Damarbandsur, Travita, ca 17 mm exkl. krona (21 mm lug-to-lug), ca 1960-tal, 18k guld, manuellt urverk, kaliber ETA 2412, fasettslipat mineralglas, länk i guldpläterad metall, bruttovikt 16,4 gram

  • Skick:Tillsynes fungerande. Obetydligt bruksslitage, länk med bortfall av guldbeläggning
  • Storlek:17 mm exkl. krona

Värdering1 000 - 1 200 SEK
Köparprovision (inkl. moms)20%
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)220 SEK
KONTAKT

Karljohan Auktioner

Fogsvansen 14

247 32 Södra Sandby

046-10 25 20

info@karljohanauktioner.se

ÖPPETTIDER

Måndag 12-19

Tisdag 12-18

Onsdag 12-18

Fredag 9-13

Stängt: Torsdag, Lördag och Söndag.

Följ oss