Bilder Handväska Firma Svenskt Tenn Estrid Ericson 1900-tal

Handväska Firma Svenskt Tenn Estrid Ericson 1900-tal

1 år 18 dagar

2023-03-30 21:09

1200 SEK

Värdering: - SEK

Handväska i tyg från Svenskt Tenn av Estrid Ericson
Handtag i läder och lås av metallplugg, fötter i metall

Mått: 41 x 28 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar

Handbag Firma Svenskt Tenn Estrid Ericson 20th century

Handbag in fabric from Svenskt Tenn by Estrid Ericson
Leather handle and metal dowel lock, feet in metal

Dimensions: 41 x 28 cm

Condition: Minor wear from use, no other remarks